Новости

Який гібрид соняшнику кращий?

Кожному сільгоспвиробнику кожен рік різні продавці один попереду іншого пропонують якісь гібриди. І кожен хвалить свій товар, кожен обіцяє захмарну урожайність. А далі, після збирання, коли цифри зовсім інші, продавець виправдовується, що винні погодні умови, недотримана технологія вирощування і таке інше, пропонуючи на наступний рік вже інший гібрид, більш дорогий, який обов’язково буде кращим. А на наступний рік все повторюється знов. Сільгоспвиробник, розчарувавшись, іде до іншого продавця – і там все повторюється по колу. Давайте разом розберемось, а який все ж гібрид кращий? Наведу такий реальний приклад цього року: в одному господарстві було 4 поля соняшнику. Урожайність по полях була 24, 14, 3, 0 ц/га. Логічно було би сказати, що кращий гібрид, який дав 24. Але ж насправді на всіх полях був один той самий гібрид. Причини? Для одного, той невеличкий дощик, що був, попав на налив, а для іншого на цвітіння. Дуже високі температури, що були, для одного припали на цвітіння, і запилення пройшло погано, а інший зацвів трохи пізніше, тому і запилився краще, бо температура впала. Звичайно і попередники, і обробіток грунту зіграли свою роль. Інший приклад: на полігоні були висіяні найвідоміші найкрутіші гібриди з дотриманням усієї технології. Урожайність склала від 13 до 19 ц/га. А сусід у минулому році відвіяв трохи соняшнику з товарового посіву, та висіяв у цьому. І отримав 23 ц/га.
   Вважаєте, що щось не складається? Але ж все правильно. Будь-який гібрид, я повторюю, будь-який, який зараз присутній на ринку, може давати більше 40 ц/га, незалежно від того імпортний він чи український. Усі гібриди проходять державне сортовипробування у рівних умовах, і до Реєстру вносяться тільки ті, які 3 роки поспіль перевищують середню урожайність. Тому і різниці особливої в урожайності між гібридами немає. Ба більше, різноманітність плазми усіх соняшників з кожним роком звужується. І різниця тільки у маркетингу та технології (SUMO, CLEARFIELD, класика, вміст олеїну).По нашим неофіційним даним дуже велика кількість гібридів з різними назвами, які зараз вирощуються різними насіннєвими компаніями насправді є модифікаціями однакових гібридів. Тому висновок дуже простий навіщо платити більше, якщо врожайність залежить більше від погодних умов і агротехнології, ніж від назви гібриду? Особисто я вважаю, що коли середня врожайність менше 25 ц/га купувати дороге насіння зовсім не має сенсу. Ба більше, хоча ми і є початківцями в селекції, але ж створені нашим підприємством гібриди у 2019 році по мережі держсортостанцій перевищили середню урожайність в середньому на 37,8% з олійністю 52-54%.
                                                               Гібрид Презент
- В 2019 р. в мережі державних сортостанцій перевищив середню урожайність районованих гібридів на 28,3%! У т. ч. в зоні Лісостеп на 42%!!!
- На харківській державній сортостанції в 2018 році зайняв перше місце серед 300 випробовуваних на той час гібридів з урожайністю - 30,5 ц/га. В 2019 р. на тій самій станції урожайність склала 44,1 ц/га.
- Середній вміст олії в насінні по зоні Лісостепу у 2019 р. склав 54%.
                                                               Гібрид Фурор 
- В 2019 р. в мережі державних сортостанцій перевищив середню урожайність районованих гібридів на 25%! У т. ч. в зоні Лісостеп на 29,2%. Реально отримана урожайність на виробничих посівах на площі 500 га без поливу у 2016 р. – Цюрупинський р-н Херсонська область – 36 ц/га.
- Середній вміст олії в насінні по зоні Лісостепу у 2019 р. склав 53,1%.

Гібрид Беркана

- В 2019 р. в мережі державних сортостанцій перевищив середню урожайність районованих гібридів на 25,4%! У т. ч. в зоні Лісостеп на 43,3%!
Реально отримана урожайність у 2019р. на виробничіх посівах у Могилів-Подільському районі Вінницької області – 44,0 ц/га.
- Середній вміст олії в насінні по зоні Лісостепу у 2019 р. склав 51,5%.
ТОВ «АФ НПП АГРОМИР»

Сайти: https://agromir-im.zakupka.com

af-npp-agromir.in.ua

agromir-harkov.all.biz

Телефони: 050-401-95-04; 067-531-02-67