Новости

ВИБІР НАСІННЯ ПІД ПОСІВ 2018 РОКУ. ПРОБЛЕМИ ТА РІШЕННЯ.

ВИБІР НАСІННЯ ПІД ПОСІВ 2018 РОКУ. ПРОБЛЕМИ ТА РІШЕННЯ.



Низька урожайність у 2017 році стала для багатьох аграріїв неприємним сюрпризом. У зв’язку з цим зараз приходиться коригувати плани, відмовлятися від деяких програм, а саме головне, замислюватись над недопущенням подібного у наступному. Наше підприємство ТОВ «АФ НПП АГРОМИР» вже більше 15 років займається виробництвом насіннєвого соняшника, ми внесені до Державного реєстру виробників насіння, і хотіли б звернути увагу на деякі наявні проблеми.

Перша, це використання насіння імпортної селекції. Потенційна урожайність, на яку звертають увагу дистриб’ютори, - це урожайність з одного найкращого кошика помножена на бажану кількість рослин на 1 га. Що це за примарна цифра, і навіщо її брати до уваги нам незрозуміло. Так само і чисельні демонстраційні поля, на яких технологія вирощування відповідає тепличним умовам, а урожайність притягнута за вуха. Тому і сподівання аграріїв отримати розрекламовану урожайність на виробничих площах в умовах реальних кліматичних факторів України не виправдовуються. На питання виробників, а чому ж так трапилось, починається якась філософія, яка грошей в кишені не додає. Додайте до того, що останнім часом на ринку України з’явились гібриди невідомих іноземних компаній, селекція яких не користується великим попитом навіть в країнах, звідки вони походять.

Друга проблема - це використання фальсифікованого насіння. Насіння, яке реалізується не по сірим схемам, що дозволяє уникнути податків, і допомагає, в принципі, триматись на плаву невеликим компаніям, а саме підроблене. Після розвалу системи контролю насінництва в Україні, масштаби цього явища стали загрозливими. Є фірми, які періодично штрафують, ліквідують, але ж з часом вони з’являються знову вже під новими назвами. Спокуса дійсно велика, бо вартість імпортного насіння виправдовує ризики. Є навіть стійка ціна на використаний мішок відомих фірм, яка дорівнює 100 грн.

Дійшло вже до того, що фальсифікацією займаються селекційні установи, які під виглядом давно зареєстрованих гібридів продають батьківські форми незрозумілого походження без проходження обов’язкових держіспитів і державної реєстрації. Так, деякі гібриди і батьківські компоненти, які внесені до Державного реєстру ще в 2009 році (а передавались у 2007 році) виявились раптом стійкими до гербіцидів імідазолінонів (Євро-лайтинг, Каптора і т.д.) і до 7-ї раси вовчка, якої тоді ще не існувало. Викривати порушників не входить в нашу компетенцію. Максимум, що ми можемо, то звернути увагу при купівлі насіння на деякі моменти, які повинні Вас насторожити:

продаж насіння урожаю минулих років по зниженим цінам;
великий асортимент насіння;
підприємства, які мають низький рівень Статутного капіталу, основних фондів, власних виробничих потужностей і споруд по зберіганню насіння;
підприємства, які не є офіційними дистриб’юторами.
Є багато й інших факторів, але це все боротьба з повітряними млинами.

  Ми пропонуємо звернути увагу на насіння соняшника вітчизняної одеської селекції, яку виробляє наше підприємство, починаючи з 2003 року. Перевагами цих гібридів на нашу думку є те, що їх селекція ведеться в самих жорстких умовах півдня України. Вже це є запорукою пристосованості до кліматичних умов України, стійкості до посухи та спеки. Всі гібриди пройшли державну реєстрацію, іспити на полігонах, сортостанціях і в виробництві, що означає їх конкурентоспроможність з найкращими імпортними гібридами. Ми є виробниками з власним насіннєвим заводом, тому контролюємо виробництво насіння на всіх етапах. Ми не закликаємо Вас повністю відмовлятись від минулого, але ж твердо переконані, що урожайність цих гібридів може зайняти пристойне високе місце у порівнянні навіть з найкращими імпортними гібридами. Під посів 2018 року ми можемо запропонувати такі гібриди:

для низьковитратних технологій вирощування, стресових умов, бідних грунтів, і посіву соняшник по соняшнику: СУЧАСНИК і АРЦИЗ;
для інтенсивних технологій: СЕЛЯНИН, ВІВАТ, ЧИГИРИН, БАЗАЛЬТ.
НАСІННЯ СОНЯШНИКА ВІД ВИРОБНИКА